Premijer liga
0

Sarajevo savladalo Rudar sa 3:1, Zvijezda slavila nad Borcem 2:1

(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
U okviru 24. kola Premijer lige BiH večeras su odigrane još dvije utakmice. Na stadionu Koševo slavila je ekipa Sarajeva protiv Rudara iz Prijedora sa ubjedljivih 3:1, dok je Borac na svom terenu izgubio od Zvijezde iz Gradačca. Rezultat je bio 2:1 za Zvijezdu.

Sarajevo – Rudar 3:1

Sarajevo je već na početku prvog poluvremena pokazalo nadmoć nad gostima iz Prijedora. Domaćini su na Koševu poveli u 12. minuti golom Trebinjca, da bi samo četiri minute kasnije Haskić povisio rezultat na 2:0. Nakon ubjedljivog vodstva domaćih uslijedio je nešto mirniji dio utakmice sve do kraja prvog poluvremena kada je za 3:0 bio precizan Husić.

Gotovo pred sami kraj utakmice gosti su na Koševu ipak uspjeli smanjiti gol razliku i to preko Kantara u 83. minuti. Konačan rezultat 3:1 za Sarajevo. Borac – Zvijezda 1:2

Borac je na samom početku utakmice u Banjoj Luci krenuo ofanzivno, međutim to nije bilo dovoljno da zatresu mrežu Zvijezde. Naprotiv, gosti su okrenuli igru u svoju korist, pa su u 30. minuti preko Pandže došli u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena Borac je pokušao kontranapadima izjednačiti rezultat, ali bezuspješno. Svoju šansu je u 45. minuti iskoristio Halilović te tako Banjalučanima zadao težak udarac. Na pauzu se otišlo sa 2:0 u korist Zvijezde.

U nastavku susreta Borac je pokaza potpuno bezidejnu igru u kojoj nisu ozbiljnije uspjeli zaprijetiti golmanu gostiju, sve do 73. minute kada je Kajkut smanjio prednost gotiju iz penala. Konačan rezultat susreta Borac – Zvijezda 1:2.

Rezultati 24. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Kozara - Široki Brijeg 1:2 Čelik - Leotar 2:3 Sloboda - Željezničar 0:4 Sarajevo - Rudar 3:1 Borac - Zvijezda 1:2. U nedjelju igraju Slavija - Travnik, GOŠK - Olimpic i Velež - Zrinjski.

1. Željezničar 24 18 4 2 53:10 58
  2. Široki Brijeg 24 15 6 3 37:13 51
  3. Sarajevo 24 14 4 6 40:23 46
  4. Borac 24 13 3 8 32:21 42
  5. Olimpic 23 12 4 7 30:16 40
  1. Zrinjski 23 10 9 4 37:27 39
  2. Zvijezda 24 9 6 9 28:29 33
  3. Čelik 24 7 7 10 26:34 28