0

Sarajevo deklasiralo Široki, Borac na korak do titule

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Tri sarajevska premijerligaša, Sarajevo, Željezničar i Olimpic, upisali su pobjede u 28. kolu Premijer lige BiH. Pobjedu je upisao i lider, banjalučki Borac, koji je tako došao nadomak titule državnog prvaka. Slavili su još i Čelik, Zvijezda, Drina i Zrinjski.

Nogometaši Sarajeva su u direktnom okršaju za treće mjesto, koje znači izlazak na evropsku scenu, na Koševu savladali ekipu Širokog Brijega. Vodstvo domaćinima donio je Vučina Šćepanović nakon kornera Beloševića u 38. minuti. Prednost je udvostručio Arsenijević s bijele tačke nakon što je u 16-ercu gostiju oboren Haris Handžić, a Širokobriježane je golom u 80. minuti "dokrajčio" Haris Handžić. Sarajevo je susret završilo s desetoricom jer je Kojašević zbog nesportskog poteza isključen u 83 minuti.

Nogometaši Željezničara upisali su gostujuću pobjedu u Banovićima te tako zadržali teoretske šanse za titulu. Budućnost je povela u 10. minuti golom Halilovića, ali su "Plavi" preokrenuli rezultat u svoju korist pogocima Savića i Ćuluma u 25. i 34. minuti. Admir Raščić je pogotkom u 38. minuti osigurao puni plijen Olimpicu na stadionu Tušanj protiv tuzlanske Slobode, dok nogometaši banjalučkog Borca nisu imali većih problema kao domaćini Travniku. Borac je slavio sa 2:0 golovima Vidakovića i Veljovića u 5. i 68. minuti. Borac dva kola prije kraja prvenstva ima pet bodova prednosti nad drugoplasiranih Željezničarem.

Zenički Čelik je na Bilinom polju golom Purića u 55. minuti savladao ekipu Veleža, dok se za iznenađenje u Prijedoru pobrinula gradačačka Zvijezda koja je savladala Rudar s 3-1. Domaći Rudar je poveo preko Džafića u 2. minuti, ali je Zvijezda pobijedila pogocima Đelmića u 40. i Tosunovića u 48. i posljednjim minutama susreta. Rudar je u 65. minuti ostao s desetoricom na terenu, jer je isključen Kotaran.

Iznaneđenje je napravila i Drina pobijedivši kao gost Slaviju. Sredojević je postigao pobjedonosni gol u 45. minuti. Iznenađenje, međutim, nije dozvolio Zrinjski koji je "isprašio" ekipu Leotara sa 4:0. Za Mostarce su pogodili Selimović u 2, Lendrić u 27. i 77. minuti te Barišić u 90. minuti.

Rezultati susreta 28. kola nogometne Premijer lige BiH:

Sloboda - Olimpic 0:1 Rudar - Zvijezda 1:3

Borac - Travnik 2:0 Budućnost - Željezničar 1:2 Zrinjski - Leotar 4:0 Sarajevo - Široki Brijeg 3:0 Slavija - Drina 0:1 Čelik - Velež 1:0

1. Borac 28 18 6 4 34:13 60
  2. Željezničar 28 17 4 7 48:21 55
  1. Sarajevo 28 15 6 7 44:25 51
  2. Široki Brijeg 28 15 2 11 55:43 47
  3. Olimpic 28 13 5 10 28:28 44
  4. Sloboda 28 13 4 11 26:27 43
  5. Zvijezda 28 11 8 9 37:34 41
  6. Zrinjski 28 12 3 13 37:35 39