0

VIDEO / Salihović ponovo strijelac za Hoffenheim

Sarajevo-x.com
Sejad Salihović
U 3. kolu Bundeslige Hoffenheim je bio gost ekipi Augsburga. Za goste je nastupio bh. reprezentativac Sejad Salihović, a njegova ekipa je slavila rezultatom 2:0. Drugi gol je djelo upravo našeg reprezentativca.

Početkom utakmice između Augsburga i Hoffenheima se moglo vidjeti da su gosti došli po sva tri boda. Hoffenheim je opasno prijetio domaćem golmanu, a to se materijalizovalo već u 5. minuti kada je na asistenciju Fabiana Johnsona pogodio Ryan Babel.

Gosti su nastavili dominirati i nakon vodećeg gola. Prilike za Hoffenheim su imali Edson Braafheid, Sebastian Rudy, Chinedu Obasi, ali su bili neprecizni, kao i dva puta Salihović. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist gostiju.

Hoffenheim je dominirao i u nastavku utakmice. Prvu priliku u drugom dijelu je propustio Andreas Beck. Domaći su propustili realizovati jedanaesterac u 58. minuti susreta. Prilika za izjednačenje je propuštena i u 70. minuti. Augsburgov Tobias Werner je pogodio stativu. Neiskorištene prilike domaćih je iskoristio Salihović u 75. minuti, koji je iz jedanaesterca pogodio za 2:0. Naš reprezentativac je imao još jednu priliku u 87. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. Hoffenheim je na gostujućem terenu kod Augsburga osvojio sva tri boda.

Rezultati susreta trećeg kola njemačke nogometne Bundeslige:

petak:

Borussia Mönchengladbach - Wolfsburg 4:1

subota:

Augsburg - Hoffenheim 0:2 Bayern München - Hamburger SV 5:0 Borussia Dortmund - Nurnberg 2:0 Stuttgart - Bayer Leverkusen 0:1 Werder Bremen - Freiburg 5:3.

1. Borussia M'gladbach 3 2 1 0 6:2 7
  2. Bayern München 3 2 0 1 6:1 6
  3. Werder Bremen 3 2 0 1 7:4 6
  4. Borussia Dortmund 3 2 0 1 5:2 6
  5. Mainz 2 2 0 0 4:1 6
  6. Hannover 2 2 0 0 4:2 6
  7. Hoffenheim 3 2 0 1 4:2 6
  8. Bayer Leverkusen 3 2 0 1 2:2 6