Bundesliga
0

Poraz Wolfsburga u Leverkusenu

Nogometaši Wolfsburga poraženi 1:3 su na gostovanju u Leverkusenu u 8. kolu njemačke Bundeslige.

Domaći su došli u vodstvo preko Castra u 14. minuti, a gol za poravnjanje djelo je Mandžukića u 59. minuti meča. Nadskočivši svog čuvara, na samo nekoliko metara od domaćeg gola, Mandžukić je pogodio za goste koji su jedan bod u džepu imali svega pet-šest minuta. Naime, nakon pogotka hrvatskog napadača pravu je majstoriju izveo Derdiyok koji je sjajnim makazicama pogodio mrežu Wolfsburga, a kasnije je pobjedu Bayera potvrdio Kiessling. Tako je ove sedmice Bayer zaključio na više nego dobar način. Prvo su slavili s 2-0 u Ligi prvaka protiv Genka, a sada je pred njima pao i Wolfsburg.

Recimo da je Hasan Salihamidžić cijeli susret odgledao sa klupe Wolfsburga.

Nakon šest pobjeda i jednog poraza prvi je remi upisao vodeći Bayern. Ekipa Juppa Heynckesa odigrala utakmicu bez pogodaka kod, njima, uvijek neugodnog Hoffenheima. Naš Vedad Ibišević se napokon vratio nakon povrede, ali danas ipak nije ulazio u igru.

Može reći da su prštale prilike na obje strane, već je u laganom ritmu prošlo devedeset minuta nakon kojih je svaka momčad bogatija za bod.

Tek drugi poraz u sezoni je upisala Borussija iz Mönchengladbacha. Gostovali su kod Freiburga i izgubili su s 1-0, dok je njihov imenjak u Dortmundu s 4-0 pregazio novog prvoligaša Augsburga. Junak utakmice je bio Poljak Lewandowski s tri pogotka i jednom asistencijom.

Recimo da je aktivno dvih 90 minuta za Freiburg odigrao bh. nogometaš Mensur Mujdža.

Prava golijada se odigrala na utakmici Nürnberga i Mainza, gdje je palo šest pogodaka (3-3) i gdje je svakom sastavu pripao po bod.

Bundesliga, 8. kolo:

Hoffenheim - Bayern 0-0 Bayer - Wolfsburg 3-1 (Castro 14, Derdiyok 65, Kiessling 85 / Mandžukić 59) Freiburg - Borussia (M) 1-0 (Flum 19) Borussia (D) - Augsburg 4-0 (Lewandowski 30, 44, 78, Götze 75) Nürnberg - Mainz 3-3 (Feulner 6, Mak 20, Pekhart 82 / Bungert 32, Choupo-Moting 45, Ivanschitz 53) Hertha - Köln (kasnije)

1. Bayern 8 6 1 1 21-1 19
  2. Werder 7 5 1 1 14-7 16
  3. Borussia (M) 8 5 1 2 9-4 16
  4. Borussia (D) 8 4 1 3 13-7 13
  5. Stuttgart 8 4 1 3 12-6 13
  6. Hoffenheim 8 4 1 3 12-7 13
  7. Bayer 8 4 1 3 10-11 13
  8. Schalke 7 4 0 3 15-12 12