Bundesliga
0

VIDEO / Borussia Dortmund na vrhu, Hoffenheim prokockao pobjedu

Nogometaši Borussije u Dortmundu su pobijedili Schalke u 139. rurskom derbiju, dok je Hoffenheim u posljednjim minutama ostao bez pobjede protiv Freiburga.

Aktuelni prvaci, ekipa Borussije iz Dortmunda, su slavili 2-0 pobjedu na svom terenu protiv Schalkea. Pogocima poljskog napadača Roberta Lewandovskog i brazilskog stopera Santane domaća ekipa je stigla do zaslužene pobjede nakon što je potpuno nadigrala gostujući sastav.

Trener prvaka Jürgen Klopp prilično je izmiješao ekipu, a prvi je put u sezoni od prve minute zaigrao najbolji strijelac Dortmunđana kroz dvije prethodne sezone, Paragvajac Lucas Barrios.

Borussia je, ne računajući začuđujuće loše evropske rezultate, ekipa s uvjerljivo najboljom formom u Bundesligi. Pobijedili su sedam puta u posljednjih osam utakmica, tokom kojih su skupili gotovo optimalna 22 boda. Izbili su, barem privremeno, prvi put ove sezone na čelo tabele.

U duelu najlošije domaće (Augsburg) i najlošije gostujuće (Wolfsburg) ekipe u Bundesligi Augsburg je pred svojim navijačima slavio 2-0 pobjedu, slavivši prvi put pred svojim navijačima otkako je ušao u 1. Bundesligu. Za goste je naš nogometaš Hasan Salihamidžić odigrao susret do 73. minute.

Za Hoffenheim je bh. reprezentativac Vedad Ibišević ušao u igru tek u 84. minuti utakmice, dok je Sejad Salihović odigrao svih devedeset minuta. Poveli su domaći preko Firmina u 24. minuti utakmice. Završilo je 1-1. Senegalac Garra Dembele izjednačio je za goste u posljednjoj minuti.

Nürnberg je nakon osam utakmica bez pobjede napokon slavio u Bundesligi. Na svom su terenu Bavarci pobijedili Kaiserslautern 1-0.

U Berlinu su Hertha i Bayer iz Leverkusena odigrali 3-3. Vodili su domaći 2-0, gosti su zahvaljujući hat-tricku 23-godišnjega švicarskog reprezentativca Erena Derdiyoka preokrenuli na 3-2, da bi drugim pogotkom na utakmici Lassoga donio domaćima bod desetak minuta prije kraja.

Bundesliga, 14. kolo:

Hertha - Bayer 3-3 (Lasogga 7, 82, Toprak 17-ag / Derdiyok 24, 64, 79) Borussia D. - Schalke 2-0 (Lewandowski 16, Santana 61) Hoffenheim - Freiburg 1-1 (Firmino 24 / Dembele 90) Augsburg - Wolfsburg 2-0 (Brinkmann 65, Kapllani 90+4) Nürnberg - Kaiserslautern 1-0 (Chandler 14)