0

VIDEO / Vedad Ibišević pogodio za pobjedu Hoffenheima

Sarajevo-x.com
Vedad Ibišević
U 10. kolu njemačke Bundeslige, Hoffenheim je dočekao ekipu Borussije iz Moenchengladbacha. Domaći su slavili rezultatom 1:0, zahvaljujući golu bh. reprezentativca Vedada Ibiševića.

Iako su gosti u prvim minutima stvorili nekoliko odličnih prilika za gol, igrači Hoffenheima su se brzo pribrali i počeli igrati svoju igru. Vedad Ibišević je u ovom susretu pravio dosta problema gostujućem golmanu. To je činio i njegov saigrač Ryan Babel. Naš reprezentativac je u nekoliko navrata u prvom dijelu susreta pokušao pogoditi, ali nije uspio u tome.

No, u nastavku susreta je Vedad ipak stigao do gola, i to u 56. minuti. Gosti su nakon primljenog gola pokušali zaigrati otvorenije i doći do izjednačenja, ali je odbrana Hoffenheima bila na vrhu zadatka. Hoffenheim je golom Ibiševića osvojio sva tri boda.

Odlična igra Ibiševića će obradovati i selektora Safeta Sušića. Vedadove golgeterske vještine će našoj reprezentaciji biti itekako potrebne u baražu protiv Portugala.

Rezultati 10. kola:

petak:

Augsburg - Werder Bremen 1:1

subota:

Borussia Dortmund - Köln 5:0 Hertha - Mainz 0:0 Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 1:0 Kaiserslautern - Freiburg 1:0 Nurnberg - Stuttgart 2:2

1. Bayern München 9 7 1 1 25:1 22
  2. Borussia Dortmund 10 6 1 3 20:7 19
  3. Stuttgart 10 5 2 3 16:8 17
  4. Werder Bremen 10 5 2 3 17:13 17
  5. Borussia M'gladbach 10 5 2 3 11:7 17
  6. Hoffenheim 10 5 1 4 13:9 16
  7. Schalke 9 5 0 4 18:15 15
  8. Hannover 9 4 3 2 11:12 15