0

Salihović asistirao i pogodio, Ibišević povrijeđen

Sarajevo-x.com
Sejad Salihović (Foto: AP)
Hoffenheim je osvojio tri nova boda predvođen reprezentativcem Sejadom Salihovićem, koji je u susretu protiv M'Gladbacha, u okviru 8. kola Bundeslige, upisao asistenciju i postigao treći gol.

Hoffenheim je konačno slavio nakon posta dugog četiri utakmice, a najzaslužniji za pobjedu domaćeg tima bio je naš reprezentativac.

Dok je utakmica još uvijek bila u egalu, kod rezultata 1:1, Salihović je iznudio crveni karton Aranga u 62. minuti.

Nekoliko minuta je trebalo Hoffenheimu da iskoristi brojčanu prednosti. Salihović je u svom stilu izveo korner, Demba Ba je najbolje reagovao i postigao gol za vodstvo njegovog tima.

U 82. minuti Demba Ba je izborio penal. Salihović je stavio loptu na bijelu tačku i sigurno pogodio za nedostižnu prednost svog tima. U posljednjoj minuti susreta Idrissou je smanjio prednost na konačnih 3:2.

Salihović je u sudijskoj nadoknadi pokušao prevariti sudiju, ali je dobio samo žuti karton zbog simulacije.

Drugi bh. reprezentativac u dresu Hoffenheima Vedad Ibišević je odigrao samo jedno poluvrijeme zbog povrede.

Bundesliga, 8. kolo, nedjelja:

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 3-1 (Ba 46, Anderson 67-ag, Salihović 82-11m / Bobadilla 13, Idrissou 90+1) Kaiserslautern - Eintracht 0-3 (Gekas 45, 67, Meier 83)

1. Borussia Dortmund 8 7 0 1 20-6 +14 21
  2. Mainz 8 7 0 1 18-8 + 10 21
  1. Bayer 8 4 3 1 18-14 +4 15
  2. Hoffenheim 8 4 2 2 16-12 + 4 14
  3. HSV 8 4 2 2 13-11 +2 14
  4. St. Pauli 8 4 1 3 11-10 +1 13
  5. Hannover 8 4 1 3 11-11 0 13
  6. Eintracht 8 4 0 4 14-9 +5 12