Remi Fiorentine i Rome na Artemio Franchiju, Pjaniću 55 minuta

6
komentara
0

dijeljenja
Remi Fiorentine i Rome na Artemio Franchiju, Pjaniću 55 minuta Remi na Artemio Franchiju (Foto: EPA)
Derbi susret 20. kola Serije A između Fiorentine i Rome na stadionu Artemio Franchi u Firenci okončan je neriješenim rezultatom 1:1.
Viole su u vodstvo došle pogotkom Marija Gomeza u 19. minuti. Šut Pizarra Gomez je skrenuo u mrežu nemoćnog De Sanctisa za slavlje domaćih navijača.

Početkom nastavka Roma je došla do izjednačenja. Totti je uputio dubinski pas u kazneni prostor, Iturbe je loptu spustio za Ljajića koji je pogodio mrežu domaćina za 1:1.

Miralem Pjanić večerašnji meč započeo je sa klupe za rezervne igrače, a u igru je ušao u 34. minuti umjesto Strootmana.

Roma je i dalje na drugom mjestu na tabeli sa 42 boda, dok je Fiorentina šesta sa 31 bodom.