29

Pjanić dvostruki asistent u pobjedi Rome protiv Torina

Piše: N. J.
Bh. reprezentativac Miralem Pjanić bio je dvostruki strijelac za Romu u večerašnjoj utakmici 11. kola Serije A protiv Torina.

Domaći tim Rome u vodstvo je doveo Torosidis u 8. minuti, na asistenciju Tottija.

U 27. minuti strijelac je bio Keita, a asistent bh. reprezentativac, za vodstvo Rome 2:0, što je bio i rezultat prvih 45 minuta.

U 58. minuti Pjanić je upisao drugu asistenciju na susretu, a strijelac je bio Ljajić, za vodstvo Rome 3:0. Bio je to i konačan rezultat ove utakmice.

Pjanić je odigrao čitav meč za Vučicu.

U drugom susretu 11. kola koji se igrao večeras Inter je na svome terenu remizirao sa Veronom 2:2.

Roma je ostala na drugom mjestu nakon ove pobjede sa 25 bodova, tri manje od lidera Juventusa. Torino je 14. sa 12 bodova.

Inter i Verona su pozicionirani u sredini tabele sa 16, odnosno 14 bodova.