151

Miralem Pjanić donio pobjedu Romi protiv Napolija

(Foto: EPA)
Roma je u 29. kolu talijanske Serije A na stadionu Olimpico ugostila Napoli. Vučica je pobijedila rezultatom 1:0, a gol je postigao bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko poluprilika na obje strane, Roma je došla u vodstvo u 25. minuti. Alessandro Florenzi je lijepo asistirao bh. reprezentativcu Miralemu Pjaniću, koji je rutinski savladao golmana Napolija Mariana Andujara.

U izglednoj prilici za izjednačenje se u 39. minuti našao Jonathan De Guzman, no, njegov udarac je izblokiran. Prvo poluvrijeme je završeno minimalnim vodstvom Rome.

U drugom poluvremenu nije bilo golova. Pjanić je igrao do 68. minute kada ga je zamijenio Leandro Paredes. Razlog napuštanja igre je povreda. Ipak, pogodak bh. reprezentativca je osigurao Romi važna tri boda protiv Napolija.

Ostale utakmice 29. kola Serije A se igraju danas u terminima od 15:00, 18:30 i 21:00 sati.