26

Remi Dortmunda i Herthe: Majstorska asistencija Ibiševića i dva crvena kartona na obje strane

(Foto: EPA)
U prvoj utakmici 7. kola Bundeslige Borussia Dortmund je na svom terenu remizirala protiv Herthe iz Berlina.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, gosti su poveli preko Stockera u 51. minuti, a asistenciju je upisao kapiten Herthe i reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević koji je petom majstorski dodao loptu svom saigraču.

Dortmund je nakon toga sve više pritiskao. Najveću šansu za izjednačenje imao je u 77. minuti kada Aubameyang promašuje penal. Ipak, tri minute kasnije napadač Gabona postiže gol za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:1.

Oba tima su meč završila igračem manje. Kod Dortmunda je u 84. minuti isključen Emre Mor, a kod Herthe u 90. minuti Stocker.

Hertha je trenutno ostala na drugom mjestu tabele sa 14 bodova, dok je Dortmund treći sa bodom manje. Prvo mjesto čuva Bayern Minhen sa 16 bodova.