8

Hoffenheim sa igračem više ispustio pobjedu nad Dortmundom, ali ponovo ostao neporažen

(Foto: EPA)
U prvoj utakmici 15. kola Bundeslige Hoffenheim je na domaćem terenu podijelio bodove sa Borussijom Dortmund (2:2).

Ovo je čak deveti remi Hoffenheima u prvenstvu, ali ekipa je i dalje, jedina uz Real Madrid kada se računa najboljih pet liga Evrope, neporažena.

Na drugoj strani Dortmund je upisao drugi uzastopni remi u ligi i ukupno treći meč bez pobjede u posljednja četiri ligaška meča.

Domaćin je imao sve u svojim rukama jer je na poluvremenu imao vodstvo i igrača više nakon što je Reus u 41. minuti dobio drugi žuti karton. Hoffenheim je vodio zahvaljujući golovima Utha (3') i Wangera (20'), dok je gol za Dortmund postigao Gotze (11').

Ipak, Dortmund je već u 48. minuti uspio izjednačiti na 2:2 preko Aubameyanga i sačuvati bod, a to je bio čak 16. gol Gabonca u prvenstvu i prvi je strijelac lige. Iza njega je Modeste sa četiri gola manje.

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić nije ulazio u igru sa klupe za rezervne igrače ekipe Hoffenheima.