Kup kralja
3

Realu lijepa prednost uoči uzvratnog meča protiv Valencije

Nogometaši Real Madrida savladali su Valenciju 2-0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa kralja igranoj na Santiago Bernabeuu.

Kraljevski je u vodstvo doveo Karim Benzema u 37. minuti na dodavanje Samija Khedire, dok je konačan rezultat u 73. minuti autogolom postavio veznjak gostiju Anders Guardado, uguravši loptu u svoju mrežu ispred Gonzala Higuaina.

Na golu Reala svih 90 minuta stajao je Iker Casillas, koji je očito vratio povjerenje Josea Mourinha.

U izjednačenoj utakmici Real je mogao pobijediti i uvjerljivije, budući da je imao bolje prilike, ali se propisno ispromašivao Cristiano Ronaldo, posebno u drugom poluvremenu. Podsjećamo da je Portugalcu ovo bila povratnička utakmica nakon odrađene suspenzije prošlog vikenda u prvenstvu protiv Osasune.