1

Radnik slavio u Istočnom Sarajevu, Mladost bolja od Rudara

Piše: N. J.
Odigrane su posljednje dvije utakmice 8. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Neočekivanu i visoku gostujuću pobjedu 5:2 ostvarila je ekipa Radnika protiv Slavije u Istočnom Sarajevu. Gosti su već nakon 11 minuta vodili sa 2:0, što je i bio rezultat prvog dijela. U nastavku Radnik stiže do visokih 4:0, već u 60. minuti, nakon čega Slavija do kraja susreta ipak uspijeva postići dva gola za blaži poraz. Međutim, Radnik u finišu susreta dolazi do novog pogotka i konačnih 5:2.

Mladost Velika Obarska je na svome terenu bez većih problema savladala tim Rudara iz Prijedora 2:0. Domaćini su postigli po gol u oba poluvremena i tako upisali vrijedna tri boda.

Nakon osam odigranih kola, Borac i Sarajevo drže prva dva mjesta na tabeli sa 17, odnosno 15 bodova. Radnik je 7. sa 12 bodova, koliko ima i Slavija na osmom mjestu. Mladost zauzima 11 mjesto sa osam bodova, dok je Rudar posljednji, šesnaesti, sa četiri osvojena boda.