20

Premijer liga BiH: Sarajevo bolje od Rudara, remi Mladosti i Travnika

Piše: N. J.
(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Odigrane su dvije utakmice 10. kola nogometne Premijer lige BiH. Sarajevo je na praznom Koševu savladalo prijedorski Rudar, dok je Mladost na domaćem terenu remizirala sa Travnikom.

Nogometaši Sarajeva su pred praznim tribinama Koševa, nakon incidenta u utakmici sa Borcem, savladali prijedorski Rudar 3:2. Domaći su poveli u 12. minuti golom Komazeca, a prednost je deset minuta kasnije udvostručio Todorović. U finišu prvog dijela igrač gostiju pogađa mrežu Sarajeva te se na odmor odlazi uz rezultat 2:1 za Bordo tim.

U nastavku je Anid Travančić pogodio mrežu Rudara za 3:1. Bilo je to u 67. minuti. Svoj drugi gol na utakmici igrač Rudara Vidić je postigao u 74. minuti te tako postavio konačan rezultat utakmice Sarajevo - Rudar 3:2.

U susretu Mladost - Travnik mreže se nisu tresle.

Nakon 10 odigranih kola Sarajevo je drugo sa 18 bodova, dok je Rudar pretposljednji sa 7. Mladost i Travnik su na 12. i 13. mjestu sa po devet bodova, dok je lider na tabeli Borac sa 23 osvojena boda.