0

Primera: Remi Getafea i Eibara

(Foto: EPA)
U utakmici 30. kola španske Primere snage su odmjerili Getafe i Eibar te su podijelili bodove odigravši neriješeno 1:1.

Nogometaši Getafea su bolje otvorili utakmicu od protivnika, a Šćepovićev udarac iz 3. minute je odbranio golman Eibara Riesgo.

Ipak, mreža gostiju se zatresla već u 7. minuti, kada je na asistenciju Sarabije pogodio Velazquez. Potom su uslijedile dvije prilike za Eibar, u prvoj je Baston u 12. minuti bio neprecizan, a u drugoj iz 20. minute je Adrianov udarac odbranio golman Guaita. To je bilo sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu utakmice.

Početkom drugog poluvremena je ponovo dobro intervenisao Getafeov golman Guaita, koji je odbranio udarac Keka u 52. minuti.

Igrala se 61. minuta kada je Vazquez bio veoma blizu gola, uputio je udarac glavom, ali je lopta pogodila prečku gola Eibara.

Osam minuta kasnije su i gosti pogodili okvir gola, tačnije, Inui je s ivice šesnaesterca šutirao i pogodio stativu.

Vazquez je ponovo zaprijetio u 80. minuti, no, ni ovog puta nije uspio savladati golmana gostiju Riesga.

Bod gostima donio je Borja u 87. minuti.

Getafe je na 16. mjestu na tabeli sa 28 bodova, dok je Eibar osmi sa 38 bodova.