0

Primera: Debakl Eibara u gostima protiv Athletica

U 21. kolu Primere Athletic Bilbao je na svom San Mamesu ispratio Eibar s pet golova u mreži. Konačan rezultat glasio je 5:2.

Nije se činilo da će Eibar biti ponižen nakon što je u četvrtoj minuti Baston pogodio za vodstvo gostiju. Ipak, radost nije dugo trajala, jer je Aduriz samo osam minuta kasnije poravnao rezultat.

Preokret za Bilbao donosi Merino u 27. minuti, a rezultat prvog poluvremena postavlja Laporte kada u 40. minuti pogađa za 3:1.

Drugo poluvrijeme je krenulo uzbudljivo pošto je Baston svojim drugim golom na utakmici, ovog puta iz penala, u 50. minuti smanjio rezultat na 3:2. Uslijedio je novi gol Aduriza na drugoj strani, a do kraja meča i autogol Dos Santosa za konačnih 5:2.

U timu Eibara za ovaj meč ni ovog puta nije konkurisao bh. reprezentativac Izet Hajrović.