0

Primera: Getafe i Sevilla podijelili bodove

(Foto: EPA)
U 28. kolu španske Primere Getafe je ugostio Sevillu, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Gosti iz Seville su prvu priliku imali u 9. minuti kada je Gameiro krenuo u solo akciju, ali ga je zaustavio golman Getafea Guaita, koji je na vrijeme istrčao i otklonio opasnost.

U 23. minuti se zatresla mreža Seville, no, gol Vazqueza je poništen zbog ofsajda.

Igrala se 32. minuta kada je Guaita ponovo dobro reagovao i spasio svoju mrežu nakon pokušaja Kolodziejczaka. Golman Getafea je potom u 34. minuti zaustavio drugi udarac Gameira.

Na mukama je Sevillin golman Rico bio u 38. minuti, kada je sjajnom reakcijom odbranio šut Medrana.

U prvom poluvremenu golova nije bilo.

Početkom drugog poluvremena se ukazala velika prilika za Sevillu, koju je upropastio Banega lošim udarcem. U narednom napadu na drugoj strani je preko gola šutirao Sarabia. U 58. minuti je nakon udarca Cokea dobro intervenisala odbrana Getafea i spriječila pogodak.

Ipak, Banega se za promašaj iskupio u 80. minuti kada je zatresao mrežu Getafea za vodstvo Seville.

Za izjednačenje se pobrinuo Velazquez pogotkom u 86. minuti susreta i tako donio bod Getafeu.

Sevilla je peta sa 45 bodova, a Getafe je 16. sa 27 bodova.