0

Primera: Real Madrid pobijedio Bilbao i izbio na čelo tabele

(Foto: EPA)
Pobjedom nad Athletic Bilbaom rezultatom 2:1 Real iz Madrida izbio je na čelo tabele u Primeri.

Kraljevi su iskoristili kiks Barcelone u Vigu, izjednačivši se bodovno upravo sa Celtom. I jedni i drugi nakon pet kola imaju po 13 bodova.

Gosti su poveli u 19. minuti, a pogodak je postigao Karim Benzema. Francuski reprezentativac je iskoristio veliku grešku zadnje linije i golmana Athletica.

Igrala se 67. minuta kada je Sabin postigao izjednačujući pogodak. Susaeta je centrirao sa desne strane, a Sabin glavom zatresao mrežu gostiju.

Real je do kraja ipak uspio postići pogodak za pobjedu. Strijelac je po drugi put bio Karim Benzema. Uloga asistenta pripala je Iscu, a francuskom internacionalcu nije bilo teško iz neposredne blizine zatresti mrežu domaćina.