0

Primera: Može Atletico i bez Radamela Falcaa

Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su u posljednjem nedjeljnom susretu 6. kola Primere Espanyol u gostima (1-0) te su zadržali katalonski tim na samom začelju tabele.

Espanyol je posljednja ekipa na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Atletico drugi, odmah iza Barcelone. Madriđani imaju samo dva boda manje od Barcelone - iamju pet pobjeda i samo jedan remi.

U ovoj utakmici za Atletico nije igrao njegov prvi strijelac i najbolji strijelac lige, povrijeđeni Kolumbijac Falcao koji je postigao sedam od ukupno 15 golova Atletica do ove nedjelje, ali to nije smetalo gostima. U 30. minuti su zabili ključni pogodak, Juanfran je nabacio s lijeve strane, a Raul Garcia je glavom dao gol.

Istovjetne dvije akcije je Espanyol imao u nastavku za izjednačenje, ali njihovi igrači nisu bili precizni kao Raul Garcia.

U ponedjeljak se igra posljednja utakmica kola, Mallorca će gostovati kod Getafea.

Primera, 6. kolo:

Espanyol - Atletico 0-1 (Raul Garcia 30) Real Madrid - Deportivo 5-1 (Cristiano Ronaldo 23-11m, 44, 84-11m, Di Maria 38, Pepe 66 / Riki 16)

Osasuna - Levante 4-0 (Armenteros 55, Lamah 82, Copovi 89-11m, Nino 90+2) Valladolid - Rayo Vallecano 6-1 (Bueno 10, Manucho Goncalves 13, 86, Oscar Gonzalez 21, 56, Rukavina 37 / Dominguez 5) Granada - Celta 2-1 (Siqueira 11-11m, Torje 17 / Aspas 20)

1. Barcelona 6 6 0 0 17-5 18
  2. Atletico Madrid 6 5 1 0 16-7 16
  3. Malaga 6 4 2 0 10-2 14
  4. Mallorca 5 3 2 0 7-3 11
  5. Sevilla 6 3 2 1 8-5 11
  1. Real Madrid 6 3 1 2 12-5 10
  2. Valladolid 6 3 0 3 10-6 9
  3. Betis 6 3 0 3 10-13 9