1

VIDEO / Primera: Morata prvijencem donio tri boda Realu

Alvaro Morata (Foto: AFP)
Nogometaši Real Madrida uspjeli su slomiti neporaženu ekipu Levantea kada su u pitanju utakmice u Valenciji. U posljednjem susretu 11. kola Primere Real je slavio na gostovanju s 2-1.

Iako je dobro završilo, sve je loše krenulo po "kraljevski klub" u 3. minuti kada je stoper David Navarro nehotice laktom u arkadu udario najboljeg igrača Reala, Cristiana Ronalda, nakon čega je nezaustavljivo krenula krv. Trebalo je određeno vrijeme ljekarima madridskog kluba da "zakrpe" Portugalca, ali su to nekako ipak uspjeli.

Ronaldo se vratio na teren i svega 10-ak minuta kasnije zabio za vodstvo svoje ekipe. Rezultat se do kraja poluvremena više nije mijenjao, ali je zato trener Reala, Jose Mourinho, mijenjao. Naime, u svlačionici je, vrlo vjerovatno zbog spomenute povrede, ostao Ronaldo, a u tim je portugalski trener ubacio Raula Albiola, inače odbrambenog igrača. Bilo je jasno da želi zatvoriti prilaze svom golu, s obzirom da je Real bez Ronalda u napadu prilično "sterilan".

No, u toj pomalo kukavičkoj namjeri Mourinho nije uspio pa je Angel, koji je u igru ušao sedam minuta ranije, u 62. zabio za izjednačenje.

Devet minuta kasnije "nasilni" Navarro radi prekršaj u svom kazenenom prostoru za najstrožu kaznu, ali je ne realizuje Xabi Alonso, odnosno Munua brani.

Činilo se da bi susret mogao završiti podjelom bodova, no to se ipak nije dogodilo. U 83. minuti utakmice Mourinho iz igre vadi Özila, a u "vatru" stavlja mladog Alvara Moratu (20), koji je dosada nastupio svega dva puta za Real, te sakupio 22 minute na terenu! Xabi Alonso nabacio je loptu u kazneni prostor, a na nju je natrčao upravo Morata i zabio prvijenac za konačnih 2-1.

Pobjedom je Real uspio "održati" jednaki zaostatak za Barcelonom (osam bodova), koja je u ranijem terminu s 4-2 slavila na Mallorci.

Recimo i da je drugi madridski klub bio uspješan sinoć. Atletico je na svom terenu slavio protiv Getefea s 2-0, a pogotke su u prvom poluvremenu postizali Adrian i Arda Turan.

Primera, 11. kolo:

Valladolid - Valencia 1-1 (Perez 65-11m / Cissokho 15) Atletic Bilbao - Sevilla 2-1 (De Marcos 27, Susaeta 45+1 / Negredo 79-11m) Mallorca - Barcelona 2-4 (Pereira 55, Victor 58-11m / Xavi 28, Messi 44, 70, Tello 45) Atletico Madrid - Getafe 2-0 (Adrian 24, Turan 43) Levante - Real Madrid 1-2 (Angel 62 / Cristiano Ronaldo 21, Morata 84)

1.  Barcelona 	11 	10 	1 	0 	36-14 	+22 	31

2.  At. Madrid 	11 	9 	1 	1 	24-11 	+13 	28

3.  Real Madrid 	11 	7 	2 	2 	27-8 	+19 	23

4.  Betis 	11 	6 	1 	4 	18-17 	+1 	19

5.  Malaga 	11 	5 	3 	3 	15-9 	+6 	18

6.  Levante 	11 	5 	2 	4 	13-16 	-3 	17

7.  Vallecano 	11 	5 	1 	5 	16-25 	-9 	16

8.  Valladolid 	11 	4 	3 	4 	16-12 	+4 	15