Peti na tabeli
1

Primera: Atletico umalo prosuo 4-0

Radamel Falcao
Atletico Madrid stigao je do treće prvenstvene pobjede u sklopu 4. kola španske prve nogometne lige. Na Vicente Calderonu pao je Rayo Vallecano s 4-3.

Nakon što je u 56. minuti susreta Radamel Falcao zakucao loptu s bijele tačke za 4-0 prednost Atletica, činilo se da povratka za goste nema. Međutim, spletom sreće, nesreće i nespretnosti, Rayo je u svega sedam minuta smanjio na 4-3. Dva pogotka postigao je Crnogorac Andrija Delibašić, a jedan Leo Baptistao.

Srećom po Atletico, Rayo nije imao snage za potpuni povratak u susret i osvajanje barem jednog boda.

Recimo da je nakon tvrdih pola sata igre Mario Suarez doveo domaćine u vodstvo nakon lijepog prolaska po lijevoj strani Atleticova napada i još ljepšeg ubacivanja Diega Coste. Na 2-0 je u četvrtoj minuti nastavka povisio Koke, ponovno na asistenciju Coste, a dvije minute kasnije na listu strijelaca upisao se i Turčin Arda Turan. Pet minuta nakon toga četvrti je pogodak za domaćine postigao već spomenuti Falcao kojem je to bio 19 pogodak u isto toliko nastupa na Vicente Calderonu.

Ovom pobjedom Atletico je, uz utakmicu manje, skočio na peto mjesto prvenstvene tabele sa sedam osvojenih bodova. Vodeća je Barcelona koja je nakon četvrtog kola na stopostotnom učinku.

Primera, 4. kolo:

Espanyol - Athletic Bilbao 3-3 (Javi Lopez 18, Verdu 44, Longo 80 / Aduriz 56, 83, Llorente 71) Granada - Deportivo 1-1 (Floro Flores 82 / Nelson Oliveira 41)

Osasuna - Mallorca 1-1 (Sola 69 / Hemed 78) Real Sociedad - Zaragoza 2-0 (Inigo Martinez 55, Vela 61-11m) Atletico Madrid - Rayo Vallecano 4-3 (Suarez 29, Koke 49, Turan 51, Falcao 56-11m / Delibašić 82, 85, Baptistao 89)

1.  Barcelona 	4 	4 	0 	0 	12-3 	+9 	12

2.  Malaga 	4 	3 	1 	0 	6-2 	+4 	10

3.  Mallorca 	4 	2 	2 	0 	5-3 	+2 	8

4.  FC Sevilla 	4 	2 	2 	0 	4-2 	+2 	8

5.  At. Madrid 	3 	2 	1 	0 	9-4 	+5 	7

1.  Vallecano 	4 	2 	1 	1 	6-5 	+1 	7

2.  Deportivo 	4 	1 	3 	0 	7-5 	+2 	6

3.  Valladolid 	3 	2 	0 	1 	3-2 	+1 	6