Primera
2

Atletico slavio kod Betisa, Falcao najbolji strijelac lige

Radamel Falcao (Foto: Arhiv/AFP)
Atletico Madrid ostvario je i četvrtu ovosezonsku pobjedu u španskom nogometnom prvenstvu u sklopu 5. kola. Na gostovanju kod Betisa u odgođenom susretu 3. kola "rojiblancosi" su slavili 4-2 uz dvojicu igrača više.

Iako je Betis na domaćem terenuu Sevilli vodio u dva navrata golovima Salvadora Agre i Francisca Juanfrana, protiv brojčanog deficita nije mogao, te je na kraju morao potpisati kapitulaciju po drugi puta ove sezone.

Prva dva gola za Atletico zabio je sjajni kolumbijski napadač Radamel Falcao. Prvog je zabio u 28. minuti za izjednačenje 1-1, a drugi u 48. minuti za izjednačenje 2-2 iz jedanaesterca koji je prethodno sam iznudio nakon prekršaja Damiena Perquisa. Ujedno je za taj start Perquis zaslužio isključenje.

Bio je to Falcaov sedmi gol u pet ligaških susreta ove sezone čime je prestigao Lionela Messija na vrhu liste strijelaca (6 golova), ali je potom igru bio prisiljen napustiti samo pet minuta kasnije zbog povrede. Umjesto njega je ušao Diego da Silva Costa koji je ujedno zabio i vodeći gol za Atletico samo dvije minute po ulasku u igru.

U 77. minuti je Betis ostao bez drugog igrača nakon što je drugi žuti karton zaradio Joel Campbell, a Atletico je konačan rezultat postavio preko Raula Garcije u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Primera, 3. kolo: Betis - Atletico Madrid 2-4 (Agra, Pozuelo 46 / Falcao 28, 48-11m, Costa 54, Garcia 90+3)

1. Barcelona 5 5 0 0 14-3 +11 15
  2. Atlético de Madrid 5 4 1 0 14-7 +7 13
  3. Mallorca 5 3 2 0 7-3 +4 11
  4. Málaga 5 3 2 0 6-2 +4 11
  5. Sevilla 5 3 2 0 6-2 +4 11
  6. Betis 5 3 0 2 10-8 +2 9
  7. Real Madrid 5 2 1 2 7-4 +3 7
  8. Rayo Vallecano 2 1 2 6-7 -1 7