Primera
6

VIDEO / Falcao majstorski pogodio za novu pobjedu Atletica

Sjajni 26-godišnji kolumbijski napadač Radamel Falcao postigao je majstorski pogodak iz slobodnog udarca u 90. minuti za gostujuću pobjedu madridskog Atletica kod Real Sociedada 1-0 u 8. kolu Primere.

Atletico je ovom pobjedom zadržao korak s vodećom Barcelonom. Obje ekipe imaju po 22 boda. Barcelona je prva zbog nešto bolje gol-razlike.

Real Sociedad u četiri gostujuća nastupa ove sezone nije osvojio nijedan bod, ali je na svom terenu do dolaska Atletica imao maksimalni bodovni učinak. Bio je vrlo tvrd orah i madridskoj ekipi u utakmici za brzi zaborav. Bilo je vrlo malo izrazitih prilika. Domaćin je više pritiskao u prvom poluvremenu, gosti su bili bolji u nastavku.

Možda i najveću priliku imao je meksički napadač Real Sociedada Carlos Vela, bivši igrač Arsenala, koji je u 83. minuti izbio "oči u oči" s gostujućim golmanom Courtoisom, ali je šutirao vrlo loše, visoko preko gola.

I onda, u 90. minuti, kada je izgledalo da će utakmica završiti bez pogodaka, na scenu je stupio Falcao. Iskosa s lijeve strane je pucao iz slobodnog udarca, prebacio živi zid i naciljao u mrežu za svoj deveti prvenstveni gol ove sezone u Primeri. Izjednačio se po broju golova s Cristianom Ronaldom. Ispred njih dvojice je Lionel Messi s 11 bodova.

Primera, 8. kolo:

Getafe - Levante 0-1 (Michel 87) Espanyol - Rayo Vallecano 3-2 (Verdu 37, 48, Stuani 90+2 / Carrilho 11, 63) Granada - Zaragoza 1-2 (El Arabi 77 / Postiga 3, Rodriguez 27) Osasuna - Betis 0-0 Real Sociedad - Atletico Madrid 0-1 (Falcao 90)

1. Barcelona 8 7 1 0 24-11 +13 22
  2. Atletico Madrid 8 7 1 0 19-8 +11 22
  3.  Malaga		8	5	2	1	13-5	+8	17

1.  Real Madrid		8	4	2	2	16-7	+9	14

2. Betis 8 4 1 3 12-13 -1 13
  3.  Levante		8	4	1	3	9-13	-4	13

4. Mallorca 7 3 2 2 8-6 +2 11
  5.  Sevilla		7	3	2	2	8-7	+1	11