24

Prijateljska utakmica: Alvarez i Messi slomili Sloveniju

U posljednjem testu prije početka Svjetskog prvenstva u Brazilu, argentinski nogometaši su u La Plati pobijedili Sloveniju s 2-0.

Izbornik ''gauča'' Alejandro Sabella krenuo je u utakmicu praktički s rezervnom postavom, a glavne su zvijezde ušle u igru tek u nastavku. I u takvoj su situaciji Argentinci došli do pobjede premda je Slovenija pružila solidan otpor.

Povela je Argentina u 12. minuti kada je Ricky Alvarez uzeo loptu na sredini terena i sam se sjurio prema suparničkom golu, te prizemnim udarcem sa 17, 18 metara svladao Vida Beleca.

U 58. minuti su u igru ušli Lionel Messi, Sergio Agüero i Angel di Maria i upravo su njih trojica kreirali drugi pogodak. Di Maria je nabacio loptu za Agüera, ovaj ju je glavom spustio za Messija, a napadaču Barcelone nije bilo teško pogoditi iz blizine.

Argentina će SP otvoriti 15. juna utakmicom protiv Bosne i Hercegovine, a u grupi F će još igrati protiv Irana i Nigerije.