0

Preokret Southamptona protiv Liverpoola, Newcastle i Sunderland bez pobjednika

U 31. kolu engleskog Premiershipa Southampton je nakon preokreta savladao Liverpool sa 3:2, dok su Newcastle i Sunderland remizirali (1:1).

Liverpool je na St. Mary's stadionu ekspresno poveo sa 2:0 pogocima Coutinha (17.) i Sturridgea (22.), no uspio je to sve prokockati u drugom poluvremenu i kući se vratiti bez ijednog boda.

Mane je u 49. minuti promašio penal za domaćina, no to ga nije pokolebalo, te je mrežu Mignoleta zatresao u 64. minuti susreta. Pelle je u 83. minuti izjednačio rezultat, a svoj drugi Gol Mane je postigao u 86. minuti i donio svojoj ekipi veoma važne bodove u borbi za plasman u Evropsku ligu naredne sezone.

U derbiju začelja na St. James Parku u Newcastleu Sunderland je poveo minutu prije kraja prvog poluvremena, a pogodio je veteran Defoe. Aleksandar Mitrović je donio bod svojoj ekipi u 83. minuti z akonačnih 1:1.