7

Premiership: Chelsea i Southampton slavili, Liverpool kiksao

U 35. kolu Premierlige Chelsea i Southampton su zabilježili pobjede u gostima, dok je Liverpool kiksao kod kuće.

Chelsea je golovima Pedra (5.), Hazarda (34. i 90+1.) i Williana (71.) sa 4:1 savladao Bournemouth, za koji je pogodio Elphick.

Za Chelsea je veoma uspješno branio Asmir Begović, koji je imao nekoliko veoma dobrih intervencija.

Southampton je nanio jubilarni deseti poraz u nizu Aston Villi slavivši sa 4:2. Golove za Southampton postigli su Long u 15., Tadić u 39. i 71. i Mane u 90+4. minuti susreta, dok su za domaćina pogađali Westwood u 45+1. i 85. minuti.

Liverpool je na Anfieldu vodio sa 2:0 na poluvremenu golovima Sturridggea (2.) i Lallane (30.), ali je Newcastle izjednačio u drugom poluvremenu preko Cissea (48.) i Colbacka (66.) i tako udaljio Redse od borbe za Evropu.