7

Premiership: Podjela bodova na Villa Parku, poraz Bešićevog Evertona

Piše: A. D.
Detalj sa Villa Parka (Foto: EPA)
Nakon dobre partije prikazane u prošlom kolu protiv QPR-a, fudbaleri Evertona u 17. kolu Premiershipa poraženi su od Southamptona rezultatom 2:0.

Strijelci za pobjedu domaćina bili su Pelle, Yoshida i Lukaku koji je pogodio sopstvenu mrežu. Muhamed Bešić odigrao je svih 90 minuta u timu Evertona.

Ulogu favorita opravdao je tim West Hama na domaćem terenu protiv posljednjeplasiranog Leicestera rezultatom 2:0. Strijelci su bili Carroll i Downing.

Tottenham je na domaćem terenu rezultatom 2:1 bio bolji od Burnleya. Pijevci su poveli golom Kanea, izjednačio je Barnes, a trijumf domaćinu donio je Lamela.

Nakon dva uzastupna poraza do pobjede je došao i tim Swanseaja koji je kao gost porazio Hull City sa 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je Ki – Sung – Yong.

Jedan od najzanimljivijih mečeva odigran je na Villa Parku gdje je Aston Vila ugostila Manchester United. Meč je okončan remijem, 1:1. Gol za domaćina postigao je Benteke, dok je Falcao bio jedini strijelac za goste. Aston Villa od 65. minute igrala je sa deset igrača, a isključen je Agbonlahor.

Uzbudljivo je bilo i na utakmici QPR-a i WBA. Trijumfovao je domaći tim rezultatom 3:2, nakon što su gosti vodili sa 2:0. Lescott i Varela pogađali su za rano vodstvo WBA, dok je preokret kreirao sjajni Austin koji je postigao hat trick.