5

Premiership: Manchester United rutinski porazio Leicester, Stoke uspješan domaćin

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Sedam mečeva 23. kola engleskog Premiershipa igranih danas nisu ponudili iznenađenja.

Vrijedi istaći nastupe reprezentativaca Bosne i Hercegovine Asmira Begovića u Stokeu, odnosno Muhameda Bešića u Evertonu koji su danas bili uspješni.

Oslabljeni Stoke na svom Britania stadionu porazio je QPR rezultatom 3:1 uz hat trick sjajnog Waltersa i dvije asistencije Irelanda. Počasni pogodak za goste bio je djelo Nike Kranjčara.

Everton je minimalnim rezultatom kao gost porazio Crystal Palace. Jedini pogodak na utakmici postigao je Lukaku već u drugoj minuti susreta. Muhamed Bešić u pobjedničkom timu igrao je svih 90 minuta.

Manchester United je protiv Leicestera posao završio još u prvom poluvremenu nakon kojeg je imao tri gola prednosti. Redom su pogađali Van Persie, Falcao, te Morgan koji je pogodio sopstvenu mrežu. Čast gostiju u nastavku je spasio Wasilewski pogotkom za konačnih 3:1.

Liverpool i Tottenham lako su nakraj izašli sa West Hamom i West Bromwich Albionom. Pijevci su kao gost ostvarili trijumf rezultatom 3:0, dok su Redsi na Anfieldu West Ham počastili sa dva pogotka u mreži Adriana (2:0).

Strijelci za Liverpool bili su Sterling i Sturridge, a za Tottenham dva puta Kane i Eriksen.

Premiership, 23. kolo:

Hull – Newcastle 0:3 Crystal Palace – Everton 0:1 Liverpool – West Ham 2:0 Manchester United – Leicester 3:1 Stoke – QPR 2:1 Sunderland – Burnley 2:0 WBA – Tottenham 0:3