3

Premierliga: Manchester United lako do tri boda

Nije bilo šokova za navijače Manchester Uniteda ovaj vikend. Crveni vragovi su u uvodnoj utakmici 29. kola Premierlige kao gosti savladali West Bromwich s 3-0 i uzvratili mu za poraz iz septembra prošle godine.

Došao je United time na šesto mjesto tabele s istim brojem bodova kao i Everton, ali i odigranom utakmicom više. WBA je, pak, već osmo uzastopno kolo bez pobjede i čeka ga teška borba za ostanak.

Gosti su do vodstva došli u 34. minuti kada je Robin van Persie iz slobodnog udarca s desne strane pronašao Phila Jonesa koji je glavom zakucao loptu u mrežu. U 65. je minuti nabacivanje Rafaela s desnog krila u novi pogodak glavom pretvorio Wayne Rooney koji je 17 minuta kasnije dubinskom loptom proigrao Dannyja Welbecka, a ovaj je malo iskosa s lijeve strane dao gol za konačnih 3-0.