118

Pobjedom protiv Salzburga Željini juniori se oprostili od Lige prvaka

Piše: M. N.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru Omladinske Lige prvaka juniora FK Željezničar ugostili su večeras ekipu Red Bull Salzburga na Grbavici. Željini juniori savladali su goste rezultatom 2:1, a strijelci su bili Mujagić (7.), Hajdarević (27.) i Hodl (82.).

Ovo je prvi put da jedan bosanskohercegovački klub igra domaću utakmicu u okviru Lige prvaka. Željo je poveo već u 7. minuti kada nakon greške defanzivca gostiju, lopta dolazi do Mujagića koji rutinski pogađa za 1:0.

U 27. minuti Haris Hajdarević je uzeo loptu, nanizao nekoliko fudbalera gostiju i pogodio za 2:0.

U 82. minuti Ćutahija je uzeo loptu u ruke, a glavni sudija dosuđuje indirektan udarac. Šutirao je Marko Hodl i pogodio za 2:1.

S obzirom na to da je u pravom susretu rezultat bio 4:0 za Salzburg, Plavi juniori su se časno oprostili od Lige prvaka.