Le Championnat
0

Pjanićev Lyon s 3-0 bolji od Lensa

Nogometaši Marseillea osvojili su samo bod protiv Toulousea, a Lyon sva tri protiv Lyona u domaćim utakmicama 30. kola francuske nogometne lige.

Drugoplasirana ekipa Le Championnatove tabele imala je uvodno vodstvo na svom Velodromeu, ali i morala drhtati za bod sve do zadnjih minuta susreta. Donio im ga je Gignac golom iz 84. minute za 2-2. Marseille je utakmicom u nedjelju propustio kapitalizirati Lilleov kiks i približiti se lideru tabele na samo bod zaostatka.

Na pet bodova od vrha sada su Lyonovi nogometaši koji su na muke stavili hrvatskog golmana Vedrana Runju tokom 3-0 pobjede. On je primio tri gola, a već u trećoj minuti sudijske nadoknade "skinuo" je i penal Edersonu koji ga je i izborio u duelu s Bedimom.

U ekipi Lyona u 79. minuti u igru je ušao Miralem Pjanić.

Montpellier i Nice odigrali su bez pobjednika 1-1.

Le Championnat, 30. kolo, nedjelja:

Marseille - Toulouse 3-0 (Remy 30, Gignac 84 / Braaten 45+2, Cetto 61) Lyon - Lens 3-0 (Bedimo 55-ag, Briand 60, Lopez 90+1)

Montpellier - Nice 1-1 (Dernis 44 / Jourdren 73-ag)

1.  Lille 30	16	10	4	52-29	+23	58

2.  Marseille		30	15	10	5	44-26	+18	55

3.  Lyon 30	14	11	5	52-28	+24	53

4.  Rennes 30	14	9	7	32-23	+9	51

5.  Paris Saint-Germain 30	13	10	7	44-31	+13	49

6.  Montpellier 30	11	10	9	26-31	-5	43

7.  Saint-Étienne		30	10	11	9	38-36	+2	41