Le Championnat
0

Lille i Lyon bez pobjednika

Lille i Lyon odigrali su 1-1 u derbiju 25. kola francuskog nogometnog prvenstva, odigranom na stadionu Metropole u Lilleu.

Vodeći pogodak za Lille postigao je najbolji strijelac Le Championnata, 25-godišnji Moussa Sow. Poentirao je u 8. minuti iz blizine za svoj 17. pogodak u prvenstvu ove sezone. Lyon je izjednačio u 26. minuti, kada je švedski veznjak Kim Källström snažnim udarcem iz voleja, s otprilike 25 metara, lijevom nogom savladao Mickaela Landreaua, koji je možda mogao i bolje reagirati, ali je u pitanju bila brza lopta s puno rotacije.

I jedna i druga ekipa imale su još prilika, ali je dojam da je prema prikazanom rezultat realan.

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za tim Lyona.

Zanimljivo je istaknuti da je Lille u protekle tri sezone redovno pobjeđivao Lyon na svom terenu, ali mu ovog puta to nije pošlo za rukom.

Lille je i s jednim bodom ponovno zasjeo na vrh tabele. Sada ima 46 bodova, koliko i Rennes na drugom mjestu. Branitelj naslova Marseille zaostaje za samo jedan bod, PSG za dva, a Lyon za četiri, što znači da će borba za naslov prvaka biti vrlo uzbudljiva u nastavku sezone.

Le Championnat, 25. kolo:

Nancy – Marseille 1-2 (Feret 34 / Ayew 45+1, 87) PSG – Toulouse 2-1 (Armand 28, Gunino 38 – ag / Tabanou 62) Lille – Lyon 1-1 (Sow 8 / Källström 26)

1. Lille 25 12 10 3 43-24 +19 46
  2. Rennes 25 13 7 5 30-18 +12 46
  3. Marseille 25 12 9 4 36-21 +15 45
  4.  PSG		25	12	8	5	39-25	+14	44

5. Lyon 25 11 9 5 39-25 +14 42
  1.  Montpellier		25	10	8	7	21-23	-2	38

2. Saint-Etienne 25 9 8 8 33-32 +1 35
  3. Lorient 25 10 5 10 32-31 +1 35