Le Championnat
0

Lilleu samo bod protiv Auxerrea

Lille, trenutno vodeća ekipa francuskog nogometnog prvenstva, odigrao je 1-1 na gostovanju kod Auxerrea u sklopu 22. kola, dok su Lyon i Bordeaux podijelili bodove na Gerlandu u susretu bez golova.

Lille je kod trenutno 15-plasiranog Auxerrea imao prednost 1-0 golom Mousse Sowa iz devete minute, ali je domaćinu bod spasio Dariusz Dudka u 86. minuti. Uprkos samo remiju, Lille je na vrhu tabele Le Championnata povećao prednost ispred prvog pratitelja PSG-a, budući je pariski sastav dan ranije poražen od Rennesa 1-0. Sowu je postignuti gol bio 16. ovosezonski, čime je učvrstio svoje prvo mjesto na listi najboljih strijelaca.

Lyon je bez suspendovanog Dejana Lovrena bio bliže pobjedi protiv Bordeauxa, ali strijelci "lavova" Jimmy Briand i Bafetimbi Gomis nisu pronašli put do mreže Cedrica Carassa. Kod Lyona je bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić dobio priliku od 77. minute kada je zamijenio Yoanna Gourcuffa.

U trećoj utakmici dana Toulouse je na domaćem terenu savladao Monaco 2-0, a oba je gola postigao Moussa Sissoko.

Le Championnat, 22. kolo:

Auxerre – Lille 1-1 (Dudka 86 / Sow 9) Toulouse – Monaco 2-0 (Sissoko 49, 76) Lyon – Bordeaux 0-0

1. Lille 22 11 9 2 40-22 +18 42
  2. Paris Saint-Germain 22 10 7 5 34-24 +10 37
  3. Rennes 22 10 7 5 24-17 +7 37
  4. Marseille 22 9 9 4 30-18 +12 36
  5. Saint-Étienne 22 9 8 5 31-24 +7 35
  6. Lyon 22 9 8 5 30-23 +7 35
  7. Toulouse 22 10 3 9 25-22 +3 33
  8. Montpellier 22 9 6 7 20-23 -3 33