Le Championnat
0

Lyon poražen nakon 13 utakmica

Niz nepobjedivosti nogometaša Lyona u francuskom prvenstvu zaustavljen je nakon 13 utakmica. Ekipa Claudea Puela je u 21. kolu pala na gostovanju kod Valenciennesa. Izgubili su 2-1.

Srbin Milan Biševac doveo je domaće u vodstvo u 50. minuti s bijele tačke, a samo osam minuta kasnije je prednost je svojim osmim pogotkom sezone povećao Gregory Pujol. Michel Bastos je u 70. minuti uspio tek ublažiti poraz gostiju.

Miralem Pjanić nije bio u kadru sedmerostrukog francuskog prvaka.

PSG je uz dva pogotka Turčina Mevlüta Erdinga slavio u gostima kod najslabije ekipe lige Arlesa (2-1). Zadržali su na taj način Parižani priključak s vodećim Lilleom koji svoj dvoboj protiv Lensa igra kasnije. PSG je trenutno, uz odigranu utakmicu više, na bod zaostatka za Lilleom.

Rennes, koji je do ovoga kola imao jednak broj bodova kao PSG, doživio je pravi debakl u gostima kod Sochauxa. Momčad Francisa Gillota je slavila s 5-1, a loš dan Rennesa je začinio golman Nicolas Douchez isključenjem u 71. minuti.

Le Championnat, 21. kolo:

Arles - PSG 1-2 (N´Diaye 57 / Erding 17, 49)

Caen - Auxerre 2-0 (Nivet 59, Traore 87) Lorient - Brest 2-0 (Gameiro 62, 70) Saint-Etienne - Toulouse 2-1 (Sako 18, 32 / Tabanou 51) Sochaux - Rennes 5-1 (Maiga 19, 85, Martin 43, Ideye 52, Boudebouz 73 - 11m / Boukari 54) Valenciennes - Lyon 2-1 (Biševac 51 - 11m, Pujol 58 / Bastos 71) Kasnije:Lille - Lens

1. Lille 20 10 8 2 38-21 +17 38
  1. PSG 21 10 7 4 34-23 +11 37
  2. Lyon 21 9 7 5 30-23 +7 34
  3. Rennes 21 9 7 5 23-17 +6 34
  4. Marseille 20 8 8 4 29-18 +11 32
  5. Saint-Étienne 21 8 8 5 29-23 +6 32
  6. Toulouse 21 9 3 9 23-22 +1 30
  7. Montpellier 20 8 6 6 17-20 -3 30