0

Lyon prokockao dva gola prednosti, Pjanić igrao do 59. minute

Nogometaši Lyona ispustili su pobjedu u gostima kod Nice koja je postigla dva pogotka u posljednjim minutama i izjednačila na konačnih 2-2 u dvoboju 29. kola francuskog prvenstva.

Kim Källström je u 21. minuti pogotkom iz slobodnog udarca doveo Lyon u vodstvo, a minutu prije kraja prvog poluvremena prednost gostiju je udvostručio Lisandro Lopez svojim 13. prvenstvenim golom sezone. Hugo Lloris je u 50. minuti obranio udarac s bijele tačke domaćem napadaču Danijelu Ljuboji.

U 90. minuti je drugi žuti karton kod gostiju dobio Pape Diakhate, a ujedno je skrivio novi jedanaesterac iz kojeg je ovaj put precizan bio Eric Mouloungui. Pritisak Nice u završnicu urodio je plodom u trećoj minuti sudijske nadoknade kad je Nemanja Pejčinović ugurao loptu u mrežu i donio važan bod svojoj ekipi u borbi za ostanak.

Našreprezentativac Miralem Pjanić na terenu je bio do 59. minute.

Lyon je ispuštanjem pobjede propustio skočiti na drugo mjesto tabele. Ovako je ostao na četvrtom mjestu i za vodećim Lilleom sada zaostaje velikih osam bodova.

Le Championnat, 29. kolo:

Nice - Lyon 2-2 (Mouloungui 90 - 11m, Pejčinović 90+3 / Källström 21, Lopez 44) Saint-Etienne - Valenciennes 1-1 (Payet 58 / Pujol 49)