Liga prvaka, 4. pretkolo
0

Partizan u Beogradu remizirao s Anderlechtom

Sarajevo-x.com
Beogradski Partizan odigrao je neriješeno na svom stadionu s belgijskim Anderlechtom u okviru 4. pretkola Lige prvaka.

Gosti su došli u vodstvo u 54. minuti preko Gilleta, a izjednačio je Cleo samo četiri minute kasnije. Autogolom Lecjaksa Partizan je u 64. potpuno preokrenuo rezultat i poveo s 2:1, ali je njihovo slavlje trajalo samo dvije minute, utišao ih je Juhasz.

Ispostavilo se da je Juhasz u toj 66. minuti postavio i konačan rezultat utakmice, Partizan - Anderlecht 2:2, čime je svojoj ekipi osigurao sasvim solidan rezultat pred revanš u Belgiji.

Treba istaći da je izraelski Hapoel, koji je iz kvalifikacija za LP izbacio naš Željezničar, slavio kod Salzburga s 3:2, napravivši veliki posao na putu do plasmana u grupe Lige prvaka.

Werder je, u okviru 4. pretkola LP, u Bremenu savladao Sampdoriju s 3:1. Talijani su od 66. minute igrali s desetoricom jer je Lucchini zaradio drugi žuti karton.

Domaće pobjede upisali su i Basel protiv Sheriffa, te Braga protiv Seville. Oba susreta završena su rezultatom 1:0.

Liga prvaka, 4. pretkolo:

Partizan - Anderlecht 2:2 (Cleo 58, Lecjacks 64. (autogol) - Gillet 54, Juhasz 66) Werder - Sampdoria 3:1 (Fritz 51, Frings 67. (P), Pizzaro 69. - Pazzini 90) Salzburg - Hapoel 2:3 (Pokrivač 28, Wallner 67. (P) - Enyeama 3. (P), Sahar 44, Shechter 53) Basel - Sheriff 1:0 (Stocker 54) Braga - Sevilla 1:0 (Matheus 62)

Rezultati utakmica 4. pretkola LP igranih utorak:

Zenit St. Petersburg - Auxerre 1:0 Dinamo Kiev - Ajax Amsterdam 1:1 Rosenborg - FC Copenhagen 2:1

Sparta Prag - Žilina 0:2 Young Boys Bern - Tottenham 3:2