0

Novi poraz Čelika, Travnik bolji od Željezničara

Sarajevo-x.com
Slavija - Čelik (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 3. kola bh. Premijer lige u terminu od 17 sati je odigrano pet susreta. Pobjede su ostvarili Slavija, Leotar, Travnik i Rudar.

Slavija - Čelik 2:0

Domaći su od početka susreta zaigrali napadački i to se isplatilo već u 8. minuti kada je pogodio Ognjen Todorović. Zeničani su pokušali uzvratiti u 17. minuti preko Damira Tosunovića, ali je on bio neprecizan. Gosti su nakon toga imali još nekoliko poluprilika. Vodstvo Slavije na 2:0 je propustio povisiti Šešlija u 35. minuti. To je ujedno bilo sve vrijedno spomena iz prvog dijela utakmice.

U nastavku je Slavija postigla i drugi pogodak i to u 48. minuti, a pogodio je Šešlija. Nakon toga su Zeničani zaigrali otvorenije. Brković je pogodio stativu gola domaćih. Igrači Slavije su se potom povukli u želji da sačuvaju rezultat i osiguraju pobjedu, u čemu su na kraju i uspjeli. Odbrana domaćih je s lakoćom zaustavljala napade nemoćnih Zeničana. Utakmica je završena rezultatom 2:0 u korist Slavije.

Kozara - GOŠK 0:0

Prvi dio susreta nije donio velika uzbuđenja. Najbolju priliku je za goste propustio Ćulum u 45. minuti kada sa nekoliko metara nije uspio matirati golmana Kozare. U nastavku su gosti bili opasnija ekipa, iako su i jedni i drugi igrači pružali lošu predstavu. U takvoj igri se nije ni moglo očekivati da neko postigne gol. Utakmica je završena rezultatom 0:0

Leotar - Sloboda 1:0

Leotar i Sloboda su odigrali dosta izjednačeno prvo poluvrijeme. Domaći su ipak bili spretniji u finišu prvog dijela. Gol Tuzlaka je pogodio Zečević. U drugom poluvremenu su domaći pokušavali sačuvati gol, a gosti su sve češće prijetili, uglavnom preko Halilovića, no promjene rezultata nije bilo. Ekipi iz Trebinja je za pobjedu bio dovoljan gol Zečevića.

Rudar P. - Zvijezda 1:0

Rudar je vodeći gol protiv Zvijezde postigao u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Strijelac je bio novi igrač Prijedorčana Pantić. To je ujedno bio rezultat prvog dijela utakmice.

U nastavku su gosti iz Gradačca u nekoliko navrata opasno zaprijetili domaćem golmanu u želji da dođu do izjednačenja. No, u tome nisu uspjeli, iako su u finišu susreta imali odličnu priliku da to učine. Prijedorčani su zadržali minimalno vodstvo i osvojili sva tri boda na domaćem terenu.

Travnik - Željezničar 2:1

Tri minute je trebalo Travniku da postigne gol protiv Željezničara, kada je pogodio Varupa. Nakon toga su se domaći orjentisali na čuvanje svog gola i brze kontranapade. Iz takve igre su Travničani napravili nekoliko odličnih prilika, ali su se ispromašivali. To je kaznio Selimović u 45. minuti i izjednačio rezultat.

Drugo poluvrijeme je obilježila bolja igra Željezničara, ali se to nije isplatilo. Adilović je u nekoliko navrata propustio donijeti prednost sarajevskoj ekipi. Ipak, tri boda su ostala u Travniku. "Krivac" za to je Varupa, koji je sjajnim udarcem sa 30 metara iz slobodnog udarca pogodio mrežu Željezničara i svojim drugim golom na današnjem susretu donio važnu pobjedu Travniku.

1. Travnik 3 2 1 0 6:4 7
  2. Sarajevo 2 2 0 0 6:2 6
  3. Velež 2 2 0 0 5:1 6
  4. Borac 2 2 0 0 4:1 6
  5. Široki Brijeg 2 2 0 0 4:1 6
  6. Slavija 3 2 0 1 3:3 6
  1. Zrinjski 2 1 1 0 5:3 4
  2. Leotar 3 1 1 1 3:3 4