Ni sjajni Donnarumma nije spasio Milan na gostovanju kod Juventusa

komentara
2

dijeljenja
Ni sjajni Donnarumma nije spasio Milan na gostovanju kod Juventusa Foto: EPA
U prvom susretu 28. kola italijanske Serie A Juventus je savladao Milan rezultatom 2:1.
Juventus je od početka silovito krenuo ka golu gostiju. U prvih pola sata redale su se prilike, ali je Donnarumma izlazio kao pobjednik iz duela sa Pjacom, Dybalom i Higuainom.

Ipak, nakon pola sata igre golmn Milana je morao po loptu u svoju mrežu. Alves je uposlio Benatiju koji je izašao sam pred Donnarummu i sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena gosti su zaigrali mnogo bolje i stigli su do izjednačenja. Nakon kontranapada Deulofeu je uposlio Baccu koji šalje loptu pored Buffona za, ispostavit će se konačnih, 1:1.

U 51. minuti Pjanić je šutirao iz idealne situacije iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, no Donnarumma je sjajno odbranio njegov udarac.

Dvije minute kasnije i Khedira je bio u prilici, ali je golman Milana još jednom intervenisao.

Pjanić je u 61. minuti pogodio prečku. Nakon kratkog dodavanja iz kornera Pjanić je sa lijeve strane uputio udarac ka golu Milana, a Donnarumma je loptu odbio u prečku.

Do kraja susreta golman gostiju je imao još tri sjajne intervencije nakon šuteva Khedire i Higuaina. Juventus je do pobjede došao u 90+6. minuti iz sumnjivog penala kojeg je realizovao Dybala.