96

Nesebična asistencija Edina Džeke u remiju Cityja i CSKA

Piše: I.P.
(Foto: AFP)
Utakmica trećeg kola Lige prvaka u grupi E između CSKA Moskva i Manchester Cityja završena je rezultatom 2:2.

Iako je tim iz Manchestera bio bolji, a Moskovljani tražili prilike iz kontranapada, ekipa Edina Džeke nije uspjela osvojiti tri boda.

Građani su došli u vodstvo u 29. minuti preko strijelca Aguera, a nakon školski završene asistencije našeg Dijamanta.

Devet minuta kasnije, a poslije asistencije Aguera, James Milner daje lijep gol za vodstvo Cityja od 0:2.

Džeko je u 40. minuti opasno zaprijetio golmanu Akinfejevu, ali je naš reprezentativac oboren nakon čega su Građani tražili jedanaesterac koji nije dosuđen.

CSKA dolazi do svojih pet minuta preko gola Seydoua Doumbie kojem je asistirao Ahmed Musa.

Naš Dijamant je izašao iz igre u 72. minuti, a na njegovo mjesto ušao je Navas. Četrnaest minuta kasnije City je izgubio vodstvo golom Natchoa koji poravnava na 2:2.