2

City poražen od Olympiakosa, Džeko igrao poluvrijeme

Piše: N. J.
Detalj sa utakmice (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Cityja poraženi su nakon penala od grčkog Olympiakosa u 3. kolu grupe B Internacionalnog kupa koji se igra u SAD-u.

Rezultat u regularnom dijelu igre glasio je 2:2, pa se pristupilo izvođenju penala. Dva gola za Olympiakos postigao je Diamantakos, a za City su golove dali Jovetić i Kolarov.

Bh. reprezentativac Edin Džeko je odigrao prvih 45 minuta za City, a na poluvremenu je zamijenjen zajedno sa još nekoliko igrača engleskog prvaka.

Olympiakos je pobijedio nakon penala pošto su igrači Cityja promašili čak tri udarca sa bijele tačke. Time je grčki tim osvojio dva, a City jedan bod.

Na tabeli je nakon tri kola prvi Liverpool sa osam bodova, slijede Olympiakos i City sa po pet, dok je Milan bez bodova. U finale ide prvoplasirani tim.