91

Naismith zamijenio povrijeđenog Bešića i postigao dva gola Chelseaju

(Foto: EPA)
Bh. reprezentativac Muhamed Bešić povrijedio se na početku današnjeg susreta protiv Chelseaja, a zamijenio ga je Steven Naismith koji je u samo pet minuta postigao dva gola aktuelnom prvaku Engleske.

Bešić je već u osmoj minuti morao napustiti teren Goodison Parka u svojoj prvoj ovosezonskoj utakmici. Nakon ulaska Naismitha, Everton je stvorio nekoliko sjajnih prilika.

Slaba odbrana Chelseaja i bh. golman Asmir Begović nisu mogli ništa uraditi nakon sjajnog napada Evertona.

Brendan Galloway je prošao po lijevoj strani ubacio loptu u šesnaesterac Plavaca iz Londona, a Naismith bez većih problema glavom matira nemoćnog Begovića.

Bh. reprezentativac je u narednim minutama bio na velikim mukama, ali je ubilježio dvije sjajne odbrane i upravo zahvaljujući Begoviću, Everton nije imao veću prednost.

Pet minuta nakon prvog, Naismith postiže i svoj drugi gol sa ruba šestnaesterca.

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena, Nemanja Matić je sjajnim šutem savladao golmana Evertona za smanjenje vodstva domaće ekipe na 2:1.