21

Chelsea poražen na Goodison Parku, povreda Muhameda Bešića

(Foto: EPA)
Aktualni šampion Engleske, londonski Chelsea zabilježio je neočekivano loš start sezone.

Plavci su danas u petom kolu doživjeli treći porazu nizu, i to od Evertona rezultatom 3:1 na stadionu Goodison Park.

Meč su započeli i Asmir Begović na golu Chelseaja i Muhamed Bešić u veznom redu Evertona. Ipak nakon svega deset minuta Bešić je zbog povrede morao napustiti igru.

U razmaku od pet minuta u ranoj fazi utakmice Begović je u dva navrata kapitulirao. Prvo u 17., a potom i u 22. minuti, a strijelac je u oba navrata bio Steven Naismith koji je zamijenio Muhameda Bešića.

Do kraja poluvremena pogodak za Chelsea postigao je Nemanja Matić.

U nastavku susreta gol za konačnih 3:1 postigao je Naismith koji je tako kompletirao hat trick. Vrijedi istaći nekoliko odličnih intervencija Asmira Begovića na golu Chelseaja.