35

Begoviću neočekivano prilika već u prvom kolu, Chelseaju samo bod

(Foto: EPA)
Aktuelni prvak Engleske nije uspio poraziti Swansea na domaćem terenu u prvom kolu engleskog Premiershipa.

Meč igran na Stamford Bridgeu okončan je rezultatom 2:2. Već u 23. minuti susreta domaći tim došao je u vodstvo, a pogodak je postigao brazilski internacionalac Oscar.

Slavlje Chelseaja nije dugo potrajalo, pošto je za izjednačenje šest minuta poslije pogodio Ayew. Već u narednom napadu Chelsea je po drugi put poveo, ovog puta nakon autogola Fernandeza.

Thibaut Courtois je u 54. minuti skrivio jedanaesterac, te tom prilikom zaradio crveni karton. Na gol je tako odmah u prvom kolu stao naš Asmir Begović koji ipak nije uspio odbraniti jedanaesterac Gomisa koji je tako izjednačio na 2:2. Do kraja meča Begović je u nekoliko navrata sjajno reagovao, te tako svoj novi klub spasio poraza.

Plavci s druge strane nisu uspjeli postići pobjedonosni pogodak, pa je meč okončan rezultatom 2:2 kojim zadovoljniji mogu biti gosti.