5

Manchester City bolji od Southamptona, drama u Bournemouthu

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Odigrano je pet utakmica 14. kola Premiershipa. Manchester City je na svom Etihadu nakon dvije utakmice bez pobjede slavio protiv Southamptona.

Građani su poveli u devetoj minuti golom De Bruyne. Igrala se 20. minuta kada je Delph postigao svoj prvi gol u dresu Cityja i povisio na 2:0.

Nakon četiri minute igre u drugom dijelu Long je udarcem glavom savladao Caballera i dao nadu gostima. Međutim, Kolarov je u 69. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Asistent kod trećeg gola Građana bio je De Bruyne kojem je to 25. asistencija od početka prošle sezone i po tome je najbolji igrač u vodećih pet liga Evrope.

Crystal Palace je na svom Selhurst Parku sa visokih 5:1 ispratio Newcastle. Ovo bi mogao biti posljednji meč Steve McClarena na klupi Newcastlea koji je sada pretposljednji na tabeli sa 10 bodova.

Ipak, nije se činilo tako kada je Cisse u 10. minuti pogodio za vodstvo gostiju.

McArthur je pogodio u 14. minuti za izjedačenje, a tri minute kasnije u strijelce se upisao Bolasie. Zaha je u 41. minuti pogodio za 3:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Bolasie je svojim drugim golom u 47. minuti povisio na 4:1, a konačnih pet postavio je McArthur u 94. minuti.

Izuzetan meč odigrali su Bournemouth i Everton. Gosti su nakon golova Morija i Lukakua u 25. i 36. minuti vodili sa 2:0, a onda je uslijedio povratak Bournemoutha u drugom dijelu.

Smith je pogodio u 79. minuti, a Stanislas devet minuta kasnije. I kada se činilo da je to kraj drame. Barkley je pogodio u 95. minuti. No, ni to nije bio kraj. Stanislas je u 97. minuti pogodio za konačnih 3:3 i veliko slavlje na Dean Courtu.

Aston Villa je nastavila sa lošim igrama. Na domaćem terenu poraženi su od Watforda. Ighalo je pogodio za goste u 17. miniti, a četiri minute prije kraja prvog dijela Richards je izjednačio.

Novo vodstvo gostima donio je Hutton tako što je postigao autogol u 69. minuti. Na 3:1 u 85. minuti povisio je Deeney svojim četvrtim golom u posljednjih pet ligaških mečeva. Konačnih 3:2 postavio je Ayew u 89. minuti.

Sunderland je na stadionu Svjetlosti sa 2:0 slavio protiv Stoke City koji je od 47. minute igrao sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Shawcrsoss.

Van Aanholt i Watmore su bili strijelci domaćeg tima u 82. i 84. minuti.

Rezultati 14. kola Premiershipa:

Aston Villa - Watford 2:3 (Richards, Ayew - Ighalo, Hutton autogol, Deeney) Bournemouth - Everton 3:3 (Smith, Stanislas dva puta - Mori, Lukaku, Barkley) Crystal Palace - Newcastle 5:1 (McArthur dva puta, Bolasie dva puta, Zaha - Cisse) Manchester City - Southampton 3:1 (De Bruyne, Delph, Kolarov - Long) Sunderland - Stoke 2:0 (Van Aanholt, Watmore)