La Liga
121

Maestralni Benzema zacementirao Real Madrid na prvom mjestu

K. H.
Ekipa Real Madrida pobijedila je Athletic Bilbao u meču 9. kola španske La Lige rezultatom 1:0 i tako zacementirala prvo mjesto na tabeli sa sedam bodova više od gradskog rivala Atletico Madrida.

Real je do pobjede došao zahvaljujući nevjerovatnom Karimu Benzemi koji se najbolje snašao u 40. minuti i pogodio za 1:0, a to je bio njegov 12. gol u ovoj sezoni. Pored toga, vrijedi reći, upisao je i sedam asistencija i bez premca je trenutno najbolji igrač u španskoj La Ligi.

Mogao je tim iz Bilbaoa doći i do gola i jednog boda, ali Sancet u 76. i Vesga u 85. minuti nisu bili precizni.

Real nakon ove utakmice ostaje na prvom mjestu na tabeli sa 36 osvojenih bodova, sedam više od Atletico Madrida koji ima i utakmicu manje.

U narednom susretu Kraljevski klub će gostovati kod Real Sociedada koji je treći na tabeli sa 29 osvojenih bodova i svakako da će ovo biti istinski test za ekipu Carla Ancelottija u ovom dijelu sezone.