FA Cup
47

VIDEO / Luis Suarez rukom odveo Liverpool dalje

Luis Suarez nakon gola protiv Mansfield Towna (Foto: AFP)
Nogometaši Liverpoola su prošli u 4. kolo FA Cupa 2-1 gostujućom pobjedom protiv petoligaša Mansfield Towna.

Valja reći da je pobjednički gol zabio urugvajski napadač Redsa Luis Suarez u 59. minuti, a učinio je to - rukom!

Mansfield Town je u najmanju ruku pružio junački otpor favoriziranom protivniku, a na kraju su ih koštale pogreške sudije Andrea Marrinera koji nije vidio spomenuto igranje rukom kod postizanja pobjedničkog gola, kao ni odbranu s gol-linije rukom jednog od igrača Liverpoola nakon udarca petom.

Vodstvo Liverpoolu donio je u 7. minuti Daniel Sturridge, napadač nedavno pristigao iz Chelseaja, kojem je ovo bio ujedno i debitantski nastup u dresu novog kluba. Zabio je nakon dodavanja Jonja Shelveyja.

Suarez je na 2-0 povisio nakon solo-akcije, četiri minute po ulasku u igru, nakon što mu je udarac prvo odbranio golman Mansfielda Alan Marriott, da bi on odbijanac ukrotio rukom i ugurao loptu u mrežu.

Konačnih 2-1 postavio je u 79. minuti Matthew Green nakon što se lopta na putu prema golu odbila od Sebastiana Coatesa.

FA Cup, 3. kolo:

Mansfield - Liverpool 1-2 (Green 79 / Sturridge 7, Suarez 59) Swansea - Arsenal 2-2 (Michu 58, Graham 87 / Podolski 81, Gibbs 83)