9

Liverpool golovima Firmina i Sturridgea savladao Bournemouth

U 34. kolu Premiershipa Liverpool je u gostima na stadionu Dean Court rezultatom 2:1 savladao Bournemouth.

Trener Redsa Jurgen Klopp izvršio je čak 10 imjena u sastavu u odnosu na uzvratni meč Evropske lige protiv Borussije Dortmund koji je odigran proteklog četvrtka. Podsjetimo, Liverpool je u spektakularnoj utakmici slavio sa 4:3. Jedini igrač koji je bio u prvoj postavi i danas je Firmino.

Upravo je ovaj Brazilac postigao vodeći gol za Redse u 41. minuti, a onda je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Sturridge udvostručio vodstvo. Domaći tim je uspio smanjiti na 2:1, ali tek u 93. minuti tako da nije bilo vremena za potpuni povratak.

Ovo je treći vezani meč bez poraza za Redse u ligi pri čemu upisali dvije pobjede, dok je na drugoj strani Bournemouth upisao treći poraz u posljednja četiri ligaška meča. Ipak, za tim koji s klupe predvodi Eddie Howe najvažnije je što što su u debitantskoj sezoni u Premiershipu skoro osigurali opastanak s obzirom da imaju 11 bodova više od 18-plasiranog Sunderlanda..