Liga prvaka: Remi u Moskvi, Porto potvrdio dominaciju u svojoj grupi

Piše: A. D.
Francesco Totti nakon večerašnjeg pogotka (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Prve dvije utakmice večerašnjeg programa u Ligi prvaka nisu ponudile iznenađenja. Roma je remizirala na gostovanju u Moskvi, dok je Porto potvrdio dominaciju u svojoj grupi trijumfom nad BATE-om.

Rutinski trijumf u petom kolu Lige prvaka ostvario je Porto na gostovanju kod BATE Borisova rezultatom 3:0. Ovom pobjedom fudbaleri Porta potvrdili su plasman u osminu finala ovjeren još u prošlom kolu. Nakon prvog dijela u kojemu su mreže mirovale gosti do prednosti dolaze golom Herrere u desetom minutu nastavka. Jackson Martinez povisio je na 2:0 u 65. minuti, da bi tačku na i u samom finišu stavio Tello.

Porto 13 Shakhtar 8 BATE Borisov 3 Athletic Bilbao 1

Fudbaleri Rome u samom finišu utakmice ispustili su prednost od jednog gola koju je u finišu prvog poluvremena donio kapiten Totti. Izjednačenje je u trećoj minuti nastavka domaćima donio Berezutski. Miralem Pjanić ušao je u 87. minuti utakmice umjesto Adema Ljajića.