40

Liga prvaka: Džeko i Pjanić podijelili bodove, Barcelona poražena u Parizu

Piše: D. B.
Manchester City - Roma (Foto: EPA)
Večeras su odigrane utakmice 2. kola grupne faze u grupama E, F, G i H. Posebno zanimljiv je bio okršaj bh. reprezentativaca Edina Džeke i Miralema Pjanića, koji su snage odmjerili u utakmici grupe E između Manchester Cityja i Rome. Susret je završen remijem 1:1.

Grupa E

Manchester City - Roma 1:1

Manchester City je sjajno otvorio utakmicu protiv Rome. Građani su poveli u 4. minuti pogotkom Aguera iz penala, koji je skrivio Maicon.

Mogla je Roma do brzog izjednačenja u 7. minuti, ali je Maicon pogodio prečku. Nogometaši Rome nisu odustajali pa se njihova upornost isplatila u 24. minuti. Lijep gol je postigao legendarni Totti nakon asistencije Nainggolana.

Odličnu priliku za potpuni preokret i vodstvo Rome propustio je Gervinho u 43. minuti. Hart je sjajno odbranio njegov udarac. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1.

Na otvaranju drugog poluvremena odličnu priliku za Romu nije iskoristio Pjanić. Džeko je napustio igru u 57. minuti, kada ga je zamijenio Lampard. Upravo je Lampard šutirao u 67. minuti, ali je golman Rome Skorupski odbranio njegov udarac. Lampard je ponovo pokušao u 84. minuti, no, ponovo je bio neprecizan. Golova do kraja utakmice nije bilo, završeno je 1:1.

CSKA Moskva - Bayern Minhen 0:1

U poprilično nezanimljivoj utakmici Bayern postigao gol iz penala u 22. minuti, a strijelac je bio Muller. Njegov pogodak je bio dovoljan da Bavarci osvoje nova tri boda.

1. Bayern 6
  1. Roma 4
  2. Manchester City 1
  3. CSKA Moskva 0

Grupa F

PSG - Barcelona 3:2

PSG je dočekao Barcelonu bez Zlatana Ibrahimovića, ali su domaći ipak dobro otvorili utakmicu i poveli u 10. minuti golom Luiza, kojem je asistirao Lucas.

Samo dvije minute kasnije je Barcelona izjednačila rezultat na 1:1, strijelac je bio Messi, a asistenciju je upisao Iniesta.

PSG je ponovo došao u vodstvo u 27. minuti utakmice, a gol je postigao Verratti. Ovog puta je asistent bio Motta.

Nakon prvih 45 minuta domaći su vodili rezultatom 2:1.

Na otvaranju drugog poluvremena PSG je povisio vodstvo na 3:1 preko Matuidija, koji je pogodio u 54. minuti. Asistenciju je upisao Van der Wiel.

Dvije minute kasnije je Barcelona uzvratila golom koji je postigao Neymar. Asistent je bio Alves.

Rezultat se do kraja nije mijenjao. PSG je zasluženo pobijedio Barcelonu s 3:2.

APOEL - Ajax 1:1

Gosti su poveli u 28. minuti golom Andersona.

Samo četiri minute kasnije domaći su izjednačili preko Manduce, koji je bio precizan iz penala.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1, a u drugom poluvremenu nije bilo golova. APOEL i Ajax su osvojili po jedan bod.

1. PSG 4
  2. Barcelona 3
  3. Ajax 2
  4. APOEL 1

Grupa G

Sporting - Chelsea 0:1

U susretu Sportinga i Chelseaja publika je gol vidjela u 34. minuti, a postigli su ga gosti iz Londona. Strijelac za vodstvo Chelseaja bio je Matić. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka. Chelsea je slavio 1:0.

1. Chelsea 4
  2. Schalke 2
  3. Maribor 2
  4. Sporting 1

Schalke - Maribor 1:1

Veliki šok za navijače Schalkea priredila je ekipa Maribora, koja je povela u 38. minuti golom Bohara. Njemu je asistirao Viler. Gosti su na odmor otišli s prednošću od jednog gola.

U nastavku utakmice rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 1:1, što je svakako dobar rezultat za Maribor.

Grupa H

Shakhtar Donetsk - Porto 2:2

Porto je imao priliku da dođe u vodstvo u 36. minuti, ali je Brahimi promašio jedanaesterac. U prvom poluvremenu nije bilo golova.

U drugom poluvremenu je vodeći gol za Shakhtar postigao Teixeira nakon asistencije Kuchera u 52. minuti.

Drugi gol je viđen u nastavku utakmice u 87. minuti, kada je pogodio Adriano.

Domaći su vjerovali da su pobijedili, no, Porto se vratio golovima Martineza u finišu utakmice.

Prvo je iz penala za 2:1 pogodio u 89. minuti, a golom iz 94. minute je donio bod svojoj ekipi.

BATE Borisov - Athletic Bilbao 2:1

BATE je kao domaćin poveo protiv Athletica u 19. minuti kada je asistenciju Signevicha u gol pretvorio Polyakov.

Na 2:0 je u 41. minuti povisio Karnitskiy.

Athletic Bilbao je smanjio na 2:1 u 45. minuti, asistent je bio Muniain, a strijelac Aduriz. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena

U drugom poluvremenu nije bilo golova, ostalo je 2:1 za BATE.